Idea powstania

Egzamin zawodowy zbliża się wielkimi krokami . W związku z tym postanowiłem stworzyć blog, na którym będę w miarę możliwości publikował informacje niezbędne w procesie przygotowania do egzaminu. 

Zakres tematyczny moich publikacji związany będzie przede wszystkim z rachunkowością , ekonomią , ekonomiką przedsiębiorstw , finansami oraz prawem . 

Znajdziecie tutaj zarówno teorię jak i przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami . 

Zachęcam również do dzielenia się swoją wiedzą i ciekawymi trikami , które mogą pomóc w zdaniu egzaminu na przyzwoitym poziomie . 


15 komentarzy:

  1. Jutro mam ważny sprawdzian, sprawdzający wiedzę do egzaminu zawodowego. Dużo korzystałam z Twojego bloga, więc mam nadzieję, że zaliczę go na przyzwoitym stopniu. Od dziś będę tu regularnie zaglądać. Pozdrawiam. ANIA

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło mi to słyszeć :) W miarę możliwości postaram się publikować częściej . Jeżeli masz jakieś konkretne zagadnienia wymagające wskazówek , pomocy to pisz śmiało :)

    OdpowiedzUsuń
  3. O to pewnie, że skorzystam. Bo nie ukrywam, że przez swoje lenistwo mam spore zaległości jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu zawodowego, a bardzo chciałabym zdać. Jako taką trudność sprawia mi jeszcze dekretacja i analiza, z kalkulacją jakoś sobie radzę.. chyba.. :) Zobaczymy jaki będzie wynik z dzisiejszego sprawdzianu. A jak u Ciebie obsługa programu rewizor?

    OdpowiedzUsuń
  4. Rewizor nie jest trudny :) Co do dekretacji to poczytaj sobie notkę , którą dodałem o typowych operacjach . Obowiązkowo musisz umieć następujące dokumenty : FVS , Wz , FVS , Pz to jest absolutne minimum . Myślę , że w sobotę dodam poradnik jak pracować w programach Rewizor i Subiekt . Jeżeli chodzi o analizę , to także w weekend dodam "wzór" na nią :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ok, dziękuję za pomoc. Liczę na więcej zadań z bilansem końcowym,CIT 8,VAT 7, bilansem końcowym, kalkulacją, Subiektem,Rewizorem,Gratyfikantem, myślę, że zaglądając na te stronę częściej, uda mi się zdać egzamin zawodowy. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. hmm, a co z eksploatacją,amortyzacją itp?

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten blog jest świetny ;-)
    tylko dlaczego ja go tak późno odkryłam ?? ;/
    Jak to mówią ... lepiej późno niż wcale ;-D
    Miejmy nadzieje z pozytywnym rezultatem przebrnąć przez te 2 dni egzaminu ;-D

    OdpowiedzUsuń
  8. Hej:) fajna stronka będe z niej korzystać. Mam pytanie czy dodasz obsługę Gratyfikata i ewentualnie operacje gospodarcze z listy płac

    OdpowiedzUsuń
  9. Witaj ! W niedzielę postaram się wrzucić kilka najważniejszych operacji oraz wskazówki do Gratyfikanta .

    OdpowiedzUsuń
  10. Witaj,
    Szukałam i znalazłam ten świetny blog przygotowujący do egzaminu:) dziękuję:) Po proszę o odpowiedzi do zadanie nr.16 na etap praktyczny egzaminu z "Zeszytu i ćwiczeń przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista" Bożeny Padurek. Czekam na odpowiedź:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Witam, powiedz mi czy pisząc egzamin zawodowy należy wszystko przepisywać z załączników? tzn nawet treść operacji gospodarczych?

    OdpowiedzUsuń
  12. Nie trzeba przepisywać treści operacji gospodarczych, ponieważ musisz sporządzić tabelę dekretacyjną. To w tabeli znajduje się treść wszystkich zdarzeń gospodarczych. Co do załączników, to należy uwzględnić wszystkie informacje niezbędne do sporządzenia projektu. Warto zwrócić uwagę na faktury, ponieważ mogą znaleźć się tam szczegółowe dane kontrahentów.

    OdpowiedzUsuń
  13. Cześć! całkiem niedawno trafiłam na Twój blog ...szkoda że jest tak mało czasu do egzaminu... mam pytanie jak się uczyć żeby tylko zdać ten egzamin ? może masz jakieś cenne wskazówki ? pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Świetny blog :D

    OdpowiedzUsuń
  15. Świetna sprawa ten blog. Nie ma lania wody, zbędnych słów, jest jasne myślenie, logika, konkret, praktyczne wskazówki. Oszczędza to sporo czasu, który zajmują książkowe kursy o mniej lub bardziej rozbudowanych wyjaśnieniach (w zależności od jasności myślenia autora - im mniejsza jasność tym trudniej mu wyłożyć treść, jest zbędny słowotok). Jest sporo materiału, szkoda, że zagadnieniom nie nadano numeracji (wskazówka do kolejności uczenia się), dzięki temu z bloga mogliby korzystać raczkujący w rachunkowości. Duża wiedza, umiejętność jej trafnego i zręcznego przekazania, obszerna i dobra robota - to wielki ukłon autora dla młodych i ambitnych ludzi, którzy chcą swój czas poświęcić na rozwój a nie na zmarnowanie. Nie dziwię się, że autor już został dostrzeżony przez znaczących ludzi. Pozdrawiam autora i współtwórczynię bloga, życzę im wytrwałości, niegasnącego zapału i sukcesów zawodowych.

    OdpowiedzUsuń